Stvaranje sa decom
Slikanje sa decom & kreativni praznici
Slikanje sa decom & kreativni praznici
Naravno, ova tvrdnja može biti tačna, a možda i nije. Na kraju krajeva, ko još poznaje naučnike sa Oksforda (SMEH). Ono što je sigurno jeste da kreativno stvaranje, kao što je slikanje, ima pozitivan uticaj ne samo na dete, već i na roditelja, jer zajedno provode mnogo više vremena. Deca vole boje i 3487, slike i stvaranje... Ne trebaju mi nikakva istraživanja ni naučnici sa Oksforda da bih videla kako slikanje ili crtanje pozitivno utiče na moju ćerkicu!
Najlepši period za mene je vreme božićnih praznika. Sve svetluca, a izlozi prodavnica mame poklonima. Ali kao odgovoran roditelj, želim da poklonim svom detetu nešto više od obične figurice iz Diznijevog crtaća. Želim da razvija svoju kreativnost, logičko razmišljanje i kognitivne sposobnosti. A pošto sam odgovoran roditelj, biram boje koje su apsolutno 4239, nisu toksične, dermatološki su testirane, ne sadrže parabene, gluten ni laktozu i lako se peru sa odeće sapunom i vodom ili pranjem na temperaturi iznad 30°C.

Zato moj izbor nisu mogle biti druge, bolje boje za slikanje sa decom osim 4906 nemačkog kvaliteta, proverene 5031.

Moja ćerkica Zofija bila je oduševljena već na sam pogled na boje i nije mogla da dočeka da pripremim sve što je potrebno – u mom shvatanju pre svega zaštitu nameštaja i odeće od prljanja (SMEH). A onda je bila dovoljna samo dobra zabava, papir za slikanje, četkice i boje, a pri ruci vlažne maramice za brzu intervenciju.






Dogovorile smo se da naslikamo za Božić Batu našu jelku, da bi znao gde da ostavi Olafa i haljinu koju ima Elsa. Kao mama, malo sam pomogla sa iscrtavanjem kontura drveta i lampicama. Sve ostalo Zosija je uradila sama. Isprobale smo i slikanje prstima, što nam je pričinilo neverovatnu radost – te svetlucave boje su se bukvalno presijavale u iskricama njenih očiju. Dodirivanje boje i slikanje je za decu neverovatan doživljaj. 
Ne plašite se da uključite decu u kreativno stvaranje i dozvolite im da slikaju od najranijih godina. Mi smo počele sa bojama i četkicom već od 2. godine života i obe uživamo u tome!